اصولاً در هر جایی که نشانی از سبزی و خرّمی و نیاز به آبیاری وجود داشته باشد میتوانیم از تایمر هوشمند آبیاری برای انجام این کار استفاده کنیم. فضاهای سبز در شهرها، باغات، زمینهای کشاورزی، سبزی کاریها و غیره همگی به آب نیاز دارند. • این تایمر باطری خور در اتوماسیون آبیاری فضاهای سبز شهری هم به کار گرفته می شود. این کارخانه عظیم تولیدات لوازم آبیاری از سال ۱۹۸۱ و همزمان با شرکت هانتر تأسیس شده است. ویژگی: در این نوع کارواش برقی، نیازی به سیستم گرم کن نیست. ویژگی: این نوع کارواش مجهز به سیستم گرم کن می باشد که به واسطه آن پاشش پرفشار آب گرم، هر نوع لک و چربی و آلودگی های روغنی را بر روی سطوح مختلف حذف می کند. همچنین دستگاه های واترجت صنعتی آب گرم گزینه ای مناسب برای شستشوی موتور و سایر بخش های آغشته به آلودگی های روغنی و چرب می باشند. مکانیزم عمل آن به این صورت است آب از یک تغذیه و منبع خارجی وارد پمپ دستگاه شده و با فشار الکتریکی، موتور آن شروع به کار کرده و سپس فشار آن افزایش می یابد.
 
لوازم و تجهیزات کارواش نانو با یک اسپری نانو و دستمال میکرو فایبر شروع و طیف وسیعی از تجهیزات کارواش خانگی و دستی و کارواش سیار را شامل میشود کارواش نانو یکی از روشهای اقتصادی شستشوی ماشین بدون آب است ، به همین دلیل هرروز به تعداد افراد متقاضی لوازم و تجهیزات کارواش نانو اضافه میشود. در سیستم های دیگر ، کارمند ممکن است مشتری را راهنمایی کرده و دکمه ‘Send Car’ را روی کنترل کننده تونل فشار دهد تا بطور دستی غلطک هایی را که به داخل ماشین فشار می یابند ارسال کند. بدون شک وقتی از چنین سیستمی بهره مند می شوید، گویا چندین کارگر را با وظایف متعدد، استخدام کرده اید. به این طریق باعث کاهش تلفات و افزایش بهره وری در این اماکن می شود. برس های بکار رفته در انواع دستگاه های کارواش اتوماتیک از نظر جنس و رنگ متفاوت اند و می توان بسته به شرایط موجود، کاربرد و خواسته مشتریان از انواع این برس ها بهره مند شد.
 
 
انواع کارواش ها از لحاظ روش شستشوی و استفاده از تجهیزات مکانیزه به دو دسته کارواش دستی و کارواش اتوماتیک تقسیم می شوند. تجهیزات کارواش صنعتی شامل: پمپ کارواش، قطعات پمپ کارواش، جارو برقی کارواش، کمپرسور باد، شیلنگ کارواش، دسته ی لانس کارواش می باشد. نازل ها از دیگر مهمترین و اصلی ترین قطعات پمپ کارواش هستند که به عنوان ابرازی در خصوص جهت دهی آب به سمت بیرون مورد استفاده قرار می گیرند و نقش بسیار حساسی را در توان دستگاه کارواش ایفا می کنند. فرد با توجه به شرایط و نیاز خود می تواند طول لنس را به مقدار مورد نظر خود در بیاورد. بکارگیری از تجهیزات کارواش دستی موجب افزایش طول عمر صندلی ها و دیگر وسیله های خودرو می شود. از طرفی هم باعث افزایش عمر مفید دستگاه ها و تجهیزات نیز می شود. خرید تجهیزات کارواش صنعتی دست دوم را چگونه انجام دهیم؟ شما با لیست کردن تجهیزات مورد نیازتان با توجه به اندازه ی فضایی که در اختیار دارید برای احداث کارواش، می توانید اقدام به خرید تجهیزات کارواش صنعتی نمایید. در اولین مرحله خرید کارواش صنعتی بهتر است که متوجه برق مورد نیاز دستگاه خود شوید چون بعضی از کارواش ها با برق تک فاز و برخی دیگر با برق سه فاز کار می کنند.
 
دستگاه کارواش اتوماتیک با تجهیزات خاص خود مانند برس کارواش ، شستشو، مصرف مواد شوینده و آب مصرفی را تا حد زیادی کاهش داده و باعث می شود نتیجه بدست آمده علاوه بر بهینه بودن، کیفیت مورد انتظار را نیز ارائه کند. با استفاده از روش های سنتی علاوه بر به هدر دادن حجم زیادی آب و مواد شوینده، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. این نوع کارواش در دو نوع تونلی و دروازه ای طراحی و تولید شده که با استفاده از تجهیزات مناسب، فرایند شستشوی خودرو را با کیفیت مطلوب امکان پذیر می نماید. کارواش دروازه ای در مقایسه با کارواش تونلی دارای ابعاد و اندازه کوچتری می باشد و بر عکس نوع تونلی به فضای بیشتری برای نصب تجهیزات نیاز ندارد. کارواش اتوماتیک، دستگاه مکانیزه ای است که کلیه قسمت های بدنه خودرو و چرخ های آن را به طور کامل شستشو می دهد و از ابتدا تا انتها شکل کاملا اتوماتیک صورت میگیرد. کارواش برقی که در بازار صنایع مختلف، با نام کارواش صنعتی کوپله شده با الکتروموتور نیز موجود می باشد با وزن بسیار مناسب به صورت سیار بر روی چهار چرخ طراحی و تولید شده است.